Inteligentne oświetlenie

Oświetlenie jest bardzo ważnym elementem każdego domu. Większość czasu spędzamy w domu w godzinach wieczornych. Inteligentne sterowanie oświetleniem pozwala bardzo szybko dostosować je do nastroju i okazji. W niektórych pomieszczeniach możliwość dostosowywania oświetlenia do warunków zewnętrznych oraz potrzeb domowników w danej chwili znacznie poprawia odczucia komfortu.

 

 

To poprzez inteligentne oświetlenie możemy zaprogramować kilka scen oświetleniowych. Innego oświetlenia oczekujemy przy romantycznej kolacji, innego, gdy odwiedzą nas znajomi, jeszcze innego, gdy czytamy ulubioną książkę. Inteligentne sterowanie oświetleniem pozwala uzyskać praktycznie dowolną scenę oświetleniową. Polega to na indywidualnym ustawieniu kilku lamp włączonych równocześnie. Każda z nich może być dowolnie ściemniona (odpowiednio ustawiona moc lampy), a niekiedy nawet możemy wpływać na barwę światła. Inteligentne oświetlenie umożliwia zmianę sceny jednym przyciskiem. Pozwala zmienić “nastrój” z np. romantycznego na ogólny w jednej chwili. System nie musi ograniczać się tylko do oświetlenia wewnętrznego. Coraz większym powodzeniem cieszy się inteligentne oświetlenie ogrodu, w którym włączanie oraz sterowanie lampami odbywa się za pomocą pilota.

Inteligentne oświetlenie pozwala zaprogramować scenariusz w przypadku np. alarmu pożarowego – włączenie wszystkich świateł, aby ułatwić ewakuację. Czujniki obecności i ruchu włączają światła po wykryciu mieszkańców. Inteligentne oświetlenie daje możliwość płynnego dostosowywania natężenia światła wewnątrz mieszkania w zależności od natężenia światła dziennego wpadającego przez okna.

 

Jesteś zainteresowany inteligentnym oświetleniem?